KWIECIEŃ 2007

Materiał chroniony prawem autorskim

KWIECIEŃ 2007

Vol. IX  Issue No. 4  April 2007

 

Data oryginalnej publikacji tłumaczenia w Internecie na moim forum www.hazardzisci.info  2007-04-06, 19:33

 

I WAS HOOKED

BYŁAM W POTRZASKU UZALEŻNIENIA

 

Większość z nas nie rodzi się jako kompulsywni hazardziści. Faktem jest, że ja nawet nigdy nie kupiłam biletu na loterię – tak zwykłam mówić
„Są różne triki, aby zachęcić ludzi do wydawania pieniędzy. Ja zawsze byłam bardzo odpowiedzialna i wręcz skąpa, jeśli chodzi o pieniądze. I to właśnie spowodowało, że moja historia tym bardziej była szokująca dla mojej rodziny i przyjaciół.
Któregoś dnia mój mąż i ja zaczęliśmy dla rozrywki chodzić na bingo. Po krótkim czasie byliśmy tam co tydzień. I stało się. Znalazłam się w potrzasku! Byłam uzależniona!

Mój mąż zorientował się, że nasze finanse kiepsko stoją, pomimo, że obydwoje mieliśmy dobre prace, piękny dom I dwójkę wspaniałych dzieci. Świat był u naszych stóp. Mój mąż powiedział pewnego wieczoru “Wystarczy! Nigdy więcej!” Więc ja zaczęłam chodzić za jego plecami. On pracował po nocach I kiedy on szedł na noc do pracy, ja szłam grać na VLT’s (wideo loterie – wyjaśnienie na dole – przyp.tłum ).

Możecie sobie wyobrazić obłęd, jeśli jesteście kompulsywnymi hazardzistami. I wiecie już o kłótniach i totalnej destrukcji, jaką niesie ze sobą choroba. Zanim mój mąż zabrał mi wszystkie moje karty kredytowe, dojście do kont bankowych i wszystkie moje pieniężne przywileje ja byłam zdesperowaną, całkowitą i bezwstydnie uzależnioną hazardzistką. Pozbawiony pieniędzy i nie wiedzący, gdzie się zwrócić, mój chory umysł zdecydował o napadzie na bank, żeby wesprzeć moje uzależnienie.
Bez broni, bez gróźb. Podeszłam do kasjera I poprosiłam o pieniądze, po czym wyszłam i poszłam prosto do salonu bingo.
Kiedy wchodziłam miałam między 18 a 21 tysięcy dolarów i nie ma znaczenia, ile miałam. Kiedy wychodziłam nie miałam na zapłacenie parkingu. Obłęd, nieprawdaż?

Powtórzyłam to jeszcze dziewięć razy. Mój obłęd skończył się ostatecznie 15 listopada 2004 roku, kiedy zostałam zaaresztowana. Wypuszczono mnie za kaucją i zaczęłam chodzić na mitingi Anonimowych Hazardzistów. Chodziłam na nie przez cały rok, zanim skazano mnie na pięć lat więzienia. Sędzia był wyrozumiały dla mnie, bo nigdy wcześniej nie byłam karana nawet mandatem.
AH byli dla mnie błogosławieństwem. Z moim mężem wzięliśmy rozwód i ja przeszłam przez wiele procesów tego roku, ale AH pomogło mi dać sobie radę.

Moja grupa z wieczorów w środy, była bardzo wspierająca, przyszli nawet na mój proces i mówili w moim imieniu. Otrzymuję listy z całych Stanów od członków Wspólnoty Anonimowych Hazardzistów. Mam jeszcze trzy lata kary do odbycia.
Kiedy wyjdę na wolność planuję pomagać innym członkom Wspólnoty AH, mając nadzieję, że oni nie pójdą tą samą destrukcyjną drogą.  Moja rodzina była i jest dalej bardzo wspierająca.
Dzisiaj wiem, że szkodom, które stworzyłam, mogłam zapobiec. Gdybym tylko poszukała pomocy zanim znalazłam się w tak bolesnym okresie mojego życia.

Jeżeli uprawiasz hazard, proszę cię, poszukaj pomocy. Nie jesteś sama /sam.
Możesz znów żyć normalnie. Dzień Po Dniu!

Marta P. Florida

Tłumaczenie- Iwona – Isia

Przyp.tłumacza:

Wideo loterie (tzw. VLTs – video lottery terminals)
Od strony technicznej przypominają znane automaty do gier, ale połączone są w sieć o ogólnokrajowym zasięgu. Wideo loterie mogą oferować bardzo wysokie wygrane (przez kumulację stawek z tysięcy terminali), łącząc w jedno automaty i loterie.

 Materiał chroniony prawem autorskim

Odpowiedz

Musisz być zalogowany aby komentować